
Javna politika koja uzrokuje da potrošači sa toplotnim pumpama koji najefikasnije koriste električnu energiju najskuplje plaćaju KWh je loša javna politika.
Takva javna politika će smanjiti ukupnu vrednost koju dobijamo korišćenjem električne energije. Takva javna politika će podsticati korišćenje prirodnog gasa – energenta koji nemamo, ne znamo kako ćemo ga dobaviti i čiju sigurnost snabdevanja ne možemo da obezbedimo.
Takva javna politika ne može da bude korisna za smanjenje siromaštva i smanjuje mogućnosti društva da pomogne najugroženijim građanima.
Dobre namere, ako postoje, ne mogu zameniti dobre javne politike. Ne želimo da blok-tarifa blokira razvoj i bude blokaderka, zar ne?
O ovoj temi smo razgovarali u 8. epizodi podkasta Nove ekonomije, Ekonomija, jednostavno:
